JAK OLEJE UŽÍVAT

AROMATICKY 

inhalujte z dlaní

Několik kapek esenciálního oleje si nakapejte do dlaně, rozetřete a vdechujte několik minut. Dejte pozor, aby se vám olej nedostal do očí.

použijte difuzér

3-5 kapek esenciálního oleje nakapejte do difuzéru a osvěžte svůj domov nebo pracovní prostor. Je to velmi jednoduchý a příjemný způsob k provonění prostoru a zároveň výrazného snížení  virů a bakterií ve vzduchu. Aromalampičky nejsou vhodné, neboť se v nich esenciální olej přepaluje a ničí se jeho účinky.

 

TOPICKY

masáž

Přijďte na masáž, která propojuje účinky esenciálních olejů s vědomým dotykem.

automasáž

Pro masáž pokožky se doporučuje ředit esenciální oleje s nosným olejem. Společnost doTERRA doporučuje používat frakcionovaný kokosový olej, který je bez vůně, netuhne, je výborným nosičem pro esenciální oleje a skvěle se vstřebává. 

Do malé mističky nalijte nosný olej a přidejte několik kapek esenciálního oleje dle vaší volby. Touto voňavou směsí si můžete promasírovat plosky nohou, dlaně i paže, hrudník, uši, jednoduše jakoukoli část Vašeho těla. Na ploskách nohou, na dlaních, uších i na obličeji najdeme reflexní zóny ovlivňující jednotlivé orgány celého těla. Vědomý dotek vlastního těla s použitím esenciálních olejů terapeutické kvality přináší hluboké léčení až do buněčné úrovně.

Pokud si na tento malý rituál vyhradíte pravidelně každý den několik minut, budete překvapeni jeho účinkem. 

  • Pokud máte problémy s usínáním, věnujte si tuto péči vždy před spaním, v ložnici můžete zároveň rozptylovat esenciální olej difuzerem a tím podpořit klidný spánek.
  • Máte-li problém se vstáváním, mějte po ruce lahvičku svého oblíbeného esenciálního oleje u postele a naneste ho na plosky nohou a promněte.
  • Po sportovním výkonu můžete dopřát tělu uvolnění vmasírováním masážní směsi do vašich svalů.
  • Poté co si umyjete vlasy, si můžete vetřít několik kapek svého oblíbeného esenciálního oleje do vlhkých vlasů.

voňavá koupel

Voňavá koupel je jednou z možností, jak relaxovat po náročném dni či po sportovním výkonu. Vzhledem k tomu, že se esenciální oleje rozpouští v tucích je nutné je před koupelí naředit v mléce (i sojovém), smetaně, či nosném oleji dle vaší volby a teprve poté nalít do vany. Do malé mističky s mlékem stačí přidat obvykle kolem 4-6 kapek esenciálního oleje. Pro zvýšení očistných účinků koupele můžete přidat několik hrstí himalájské soli. 

očistný peeling

Očistný peeling ve sprše je další z možností, jak si dopřát voňavou péči. Do mističky si připravíte himalájskou sůl, nakapete na ni několik kapek esenciálního oleje a prstem zamícháte. Velice jemně vmasírováváte do pokožky, abyste odstranili odumřelé buňky a poté se osprchujete. Následně je vhodné si promasírovat tělo kokosovým olejem nebo jiným nosným olejem a dodržovat pitný režim.